Domů / Knihy / Populárně naučná pro děti a mládež / Současnost a historie

Historie Evropy - Obrazové putování - Renáta Fučíková; Daniela Krolupperová


Žádné hodnocení. Kód: P120348 Produktové číslo: 9788072523399
Kniha, PRÁH, dotisk 2017, Renáta Fučíková; Daniela Krolupperová
Dostupnost: externí sklad 9 ks
Vše 10 %
Cena před slevou: 1.499 Kč
Ušetříte: 150 Kč
Zlevněno z 1.499 Kč (Naše normální cena.)
nyní jen 1.349 Kč , plus doprava
Doba dodání: 2 - 5 Dnů
 
Porovnat Přihlaste se pro přístup do seznamu zboží.
Historie Evropy - Obrazové putování - Renáta Fučíková; Daniela KrolupperováJen jednou za několik desetiletí může vzniknout taková kniha. Původní česká kniha, která si klade veliký cíl: seznámit čtenáře s historií Evropy přehlednou, srozumitelnou, ale především čtivou formou. Kniha, ve které je všechno podstatné, ale zároveň není zahlcena nesrozumitelnými pojmy a letopočty.

S její pomocí začnou i malé děti vnímat poznávání dějin jako úžasné dobrodružství. Rozměrné a působivé ilustrace zanechají nesmazatelný dojem. V bublinách připomínajících komiks mohou děti číst jednoduchá sdělení. Starší děti ocení, že dějinné události jsou zde představeny jako živé příběhy. Rozdělení na 70 kapitol a časová osa dole pod ilustracemi jim pomohou dát si obsah knihy do souvislosti s látkou probíranou ve škole. Studenti si doplní všeobecný přehled a lépe pochopí časové, geografické i myšlenkové souvislosti v mohutném toku evropských dějin. Pro dospělé je tato kniha příležitostí vymanit se ze zjednodušeného pohledu na dějiny, který, ač si to neradi přiznáváme, prorostl hluboko do našeho vnímání jako důsledek nesvobodného školství z doby totality. Pro rodiny, učitele i celé třídy pak může být inspirací k diskusím o širším smyslu a významu dějin. A všichni bez rozdílu se mohou potěšit knihou jakožto jedinečným předmětem, který stojí za to mít ve své blízkosti.

Renáta Fučíková, autorka ilustrací i konečné podoby textu, získala za své knihy určené dětem mnohá významná ocenění doma i v zahraničí. Na textové části se podílela také další renomovaná autorka knih pro děti Daniela Krolupperová. Z hlediska věcné správnosti text i ilustrace posoudila historička Václava Kofránková.

Specifikace
Autor Renáta Fučíková; Daniela Krolupperová
Nakladatel PRÁH
Rok vydání 2011
Dotisk 2017
Počet stran 448
Jazyk CZE
Druh Kniha
Vazba Pevná bez přebalu lesklá
ISBN 978-80-7252-339-9
Rozměry 31,9 x 24,8 x 4,8 cm
Váha 2.8985000
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.