Domů / Knihy / Populárně naučná pro dospělé / Sport & hry / Všeobecné a ostatní

Elektrokola - Nová dimenze cyklistiky - Ivo Hrubíšek


Žádné hodnocení. Kód: P123570 Produktové číslo: 9788087193181
Kniha, CYKLOKNIHY, 2011, Ivo Hrubíšek
Dostupnost: externí sklad 12 ks
Vše 10 %
Cena před slevou: 300 Kč
Ušetříte: 30 Kč
Zlevněno z 300 Kč (Naše normální cena.)
nyní jen 270 Kč , plus doprava
Doba dodání: 2 - 5 Dnů
 
Elektrokola - Nová dimenze cyklistiky - Ivo HrubíšekPrvní česká publikace o elektrokolech uvede zájemce do problematiky kol, u nichž je šlapání do pedálů podporované elektropohonem. Tato kola v poslední době získávají na oblibě, což se odráží na jejich stoupající prodejnosti. Představeno je několik desítek elektrokol různých typů a různých značek z let 1995 až 2010, která jsou jakýmsi "novověkem" tohoto druhu kol.

Na jeho počátku byla v polovině devadesátých let konstrukčně velmi zdařilá kompaktní pohonná jednotka (motor + baterie) koncernu Yamaha, která se vyráběla v poměrně velkých sériích a montovala do elektrokol různých značek mnoha firem - v Asii i v Evropě. Japonská Yamaha tak prolomila bariéru nedůvěry k elektrokolům a ukázala cestu, která vedla až k jejich současnému boomu. Do vývoje elektrokol se zapojili vedle Yamahy i další velmi známí výrobci motocyklů - Honda, Suzuki, velká jména z branže bicyklů - z dálněvýchodních například Merida, Giant, Dahon a celá řada evropských firem, převážně německých a nizozemských, v neposlední řadě také elektronické koncerny - Panasonic či Sanyo. Elektrokola postupně ztrácela svou robustnost a jejich hmotnost (včetně baterie) značně klesala.

V uvedené typologii elektrokol je nastíněna různorodost typů kol s přídavným elektropohonem podle jejich převažujícího účelu. Vyjmenovány jsou oblasti, v nichž je využívání elektrokol nesporným přínosem pro různé věkové skupiny populace, kterým mohou zpříjemnit a obohatit život. Podrobně jsou popsány hlavní komponenty elektropohonu - motory, řídicí jednotky, baterie a ovládací prvky. Opomenuty nejsou ani elektrosady či "kity", kterými lze elektrifikovat běžná jízdní kola. Cenné jsou rovněž rady, jak si počínat a co nepřehlédnout při koupi elektrokola, včetně seznámení s elektrokoly, která jsou nabízena na našem tuzemském trhu. Čtivost publikace, která uvede čtenáře do světa elektrokol a usnadní jim orientaci v něm, zvyšují různé zajímavosti, experimenty a kuriozity.

Specifikace
Autor Ivo Hrubíšek
Nakladatel CYKLOKNIHY
Rok vydání 2011
Počet stran 200
Jazyk CZE
Druh Kniha
Vazba Pevná bez přebalu lesklá
Rozměry 24 x 17 x 1,5 cm
ISBN 978-80-87193-18-1
Váha 0.5620000
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.