Domů / Knihy / Populárně naučná pro dospělé / Všeobecné a ostatní

Jak vyprávět příběhy dětem - Joseph Sarosy; Silke Rose West


Žádné hodnocení. Kód: P368546 Produktové číslo: 9788076700499
Kniha, Knihy Kazda, 2021, Joseph Sarosy; Silke Rose West
Dostupnost: externí sklad 100 ks
Vše 10 %
Cena před slevou: 258 Kč
Ušetříte: 26 Kč
Zlevněno z 258 Kč (Naše normální cena.)
nyní jen 232 Kč , plus doprava
Doba dodání: 2 - 5 Dnů
 
Jak vyprávět příběhy dětem - Joseph Sarosy; Silke Rose West

Z klíčových pravidel intuitivního vyprávění autoři sestavili překvapivě snadnou metodu – díky ní se dobrým vypravěčem může stát skoro každý. Srozumitelně vysvětlují, jak lze využívat události a objekty z každodenního života, vyprávět pomocí souvislostí a tak, aby vás i vašeho potomka příběhy pohltily. Od vytváření příběhu se totiž vaše pozornost přesune k posilování vzájemného vztahu a probudí ve vás netušené dovednosti. Vyprávění příběhů je něco, v čem jste už teď dobří. Možná si to jenom neuvědomujete.

V knize najdete vysvětlení, jak příběhy všestranně obohacují naše životy i praktické rady, jak začít improvizovat se svými vlastními příběhy. Jediná odbornost, bez níž se neobejdete, je emocionální kontakt s vašimi dětmi – něco, v čem jste lepší než kdokoli jiný.

Publikace by neměla uniknout rodičům, prarodičům a pedagogům.

„Důvěřujeme této metodě, protože ji používáme téměř každý den. V průběhu mnoha let jsme byli svědky, že funguje za různých okolností a v různých prostředích. Dá se snadno přizpůsobit a zvládnout. Její strukturu využijete, zejména pokud právě začínáte.

Žádné dva příběhy ani žádní dva vypravěči nejsou nikdy stejní. Stejně jako dobří lidé i dobré příběhy jsou tak rozmanité jako vrcholky v horském pásmu se všemi údolími a potoky mezi nimi. Najděte si své místo. Najděte si svůj hlas. Vaše příběhy budou nejúspěšnější, pokud přestanete poslouchat rady a jednoduše budete následovat příběh, který už existuje ve vašem nitru.

Pokud existuje nějaké poselství, o němž doufáme, že si ho z této knihy odnesete, pak zní takto: Už teď jste dobří vypravěči. Přesně to z vás dělá lidské bytosti. Je to součást vašeho ustrojení stejně jako vlasy nebo protistojné palce. Takže pamatujte, jestli chcete mít dobrou rajskou omáčku, připravte si ji sami. Nejdřív vyzkoušejte několik různých receptů. Brzy se vám povede lepší, než je ta, kterou koupíte v plechovce. A jakmile zdokonalíte vlastní postup, odložte kuchařku. Vaše intuice zavede vás i vaše děti dál, než se vám kdy snilo.“

Specifikace
Autor Joseph Sarosy; Silke Rose West
Nakladatel Knihy Kazda
Rok vydání 2021
Počet stran 160
Jazyk CZE
Druh Kniha
Vazba Pevná bez přebalu lesklá
ISBN 978-80-7670-049-9
Rozměry 20,8 x 13,3 x 2,1 cm
Váha 0.2570000
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.