Domů / Mapa, atlas, průvodce / Průvodce svět

Nový Zéland - Turistický průvodce - Joanna Jamesová; Alison Muddová; Helen Ochyraová; Paul Whitfield


Žádné hodnocení. Kód: P199583 Produktové číslo: 9788074629228
Mapa knižní, JOTA, 2016, Joanna Jamesová; Alison Muddová; Helen Ochyraová; Paul Whitfield
Dostupnost: externí sklad 15 ks
Vše 10 %
Cena před slevou: 898 Kč
Ušetříte: 90 Kč
Zlevněno z 898 Kč (Naše normální cena.)
nyní jen 808 Kč , plus doprava
Doba dodání: 2 - 5 dnů
 
Porovnat Přihlaste se pro přístup do seznamu zboží.
Nový Zéland - Turistický průvodce - Joanna Jamesová; Alison Muddová; Helen Ochyraová; Paul Whitfield

Nový Zéland je zemí, která bývá pravidelně řazena k nejkrásnějším na světě. Pro svůj drsný půvab a takřka nekonečnou různorodost je často nazývána „hlavním městem dobrodružství“. Možnosti pěší turistiky, skydivingu, speleologie, bungee jumpingu, horolezectví nebo lyžování jsou zde skutečně neomezené, stejně jako fascinující rozmanitost přírody: ohromující kulisy rozeklaných hor, zálivů, geotermálních oblastí se sopkami či téměř nedotčených pralesů a křišťálových jezer pravidelně lákají filmaře z celého světa.

Nový Zéland je populární destinací pro „baťůžkáře“ hledající zajímavou, ale cenově dostupnou dovolenou a nabízí mnoho způsobů, jak ušetřit peníze. Skutečně nenároční cestovatelé, kteří si vystačí s pokrytím základních životních potřeb, mohou zažít řadu skvělých výletů prakticky za cenu potravin a svého vlastního vybavení. Nekonečné úseky pláží se zlatavým pískem přitahují milovníky vodních sportů i relaxace a zdejší národní parky s původní buší slouží jako vzorové oblasti mnoha přírodovědcům a ochranářům přírody.

Obyvatelé Nového Zélandu, přezdívaní také „Kiwi“, jsou známí svou pohostinností a zdejší historie obsahuje mnoho inspirativních příkladů soužití mezi původními obyvateli a přistěhovalci. Přátelskost, pohoda a důraz na život v souladu s přírodou jsou dalšími devizami, kvůli kterým byste si cestu na Nový Zéland rozhodně neměli nechat ujít.

Rozsáhlý průvodce Nový Zéland obsahuje šestnáct kapitol. Na úvod, kde jsou popsány největší zajímavosti, navazují základní informace: popisují cestu na Nový Zéland, ubytování, stravování a další infrastrukturu. Následuje čtrnáct místopisných kapitol, které se velmi podrobně věnují jednotlivým oblastem Nového Zélandu. Každá kapitola zahrnuje rozpisy turistických tras, seznamy ubytovacích a stravovacích zařízení s krátkými recenzemi, aktuální telefonní čísla a webové stránky. Závěrečná část souvislostí se věnuje historii, přírodě, kultuře a seznamuje s místopisnými názvy v maorštině. Průvodce doprovázejí nádherné fotografie, přehledné mapy a propojené odkazy.

Specifikace
Autor Joanna Jamesová; Alison Muddová; Helen Ochyraová; Paul Whitfield
Nakladatel JOTA
Rok vydání 2016
Počet stran 846
Jazyk CZE
Druh Mapa knižní
Vazba Brožovaná bez přebalu lesklá
ISBN 978-80-7462-922-8
Rozměry 20 x 13,2 x 3,5 cm
Váha 0.8960000
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.