Domů / Knihy / Beletrie pro dospělé / Literární cestopisy

Ostrovy krásy, lásky a lidojedů Díl první - Miloslav Stingl


Žádné hodnocení. Kód: P114343 Produktové číslo: 9788072178315
Kniha, JOTA, dotisk 2016, Miloslav Stingl
Dostupnost: skladem 1 ks
Vše 10 %
Cena před slevou: 348 Kč
Ušetříte: 35 Kč
Zlevněno z 348 Kč (Naše normální cena.)
nyní jen 313 Kč , plus doprava
 
Porovnat Přihlaste se pro přístup do seznamu zboží.
Ostrovy krásy, lásky a lidojedů Díl první - Miloslav StinglBájné ostrovy Jižního Pacifiku vždy jitřily fantazii Evropanů. Jen někteří tam však skutečně dorazili, aby mohli obdivovat krásu polonahých žen, západ slunce nad ševelícími plážemi, ale třeba i řezbářské nebo tetovací umění Polynésanů. Čechem, jemuž se to v mnohém splnilo (ještě před nástupem globalizace), je etnolog Miloslav Stingl, žijící legenda cestopisné literatury.

„Je ještě na světě něha? Je ticho, nepřerušený tok štěstí, je ještě na světě ráj? Ráj na světě... Říkají, že je. Že existuje! Etnograf ho nazývá Polynésií. A zeměpisec Ostrovy jižních moří,“ napsal Stingl v úvodu beznadějně rozebrané knihy z roku 1974.

Aktualizované a komentované vyprávění o krásách a tajích Tahiti, Samoy, Nového Zélandu, Markéz či Velikonočního ostrova přináší nejen klasické a brilantní Stinglovy postřehy, upevněné odbornou erudicí, ale i zcela nové pasáže věnované dalšímu polynéskému fenoménu: lidojedství. Věděli jste, že novozélandští Maoři si z lidských kostí vyráběli dokonce i kolíčky na prádlo a flétničky? Že Markézané, tetovaní od hlavy až k patě, si lidské maso doslova zamilovali? A že na ostrově Rapa Nui – plném mýtických soch moai – existuje i jeskyně Ana Kai Tangata, což neznamená nic jiného nežli Jeskyně kanibalů?

O tom všem vypráví Stingl, již osmdesátiletý, v Ostrovech krásy, lásky a lidojedů, na něž brzy naváže druhá část přibližující Stinglovy cesty Melanésií a také Mikronésii.

Specifikace
Autor Miloslav Stingl
Nakladatel JOTA
Dotisk 2016
Počet stran 312
Jazyk CZE
Druh Kniha
Vazba Pevná s přebalem matná
Rozměry 23,7 x 16,6 x 3,3 cm
ISBN 978-80-7217-831-5
Váha 0.7990000
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.