Domů / Knihy / Populárně naučná pro dospělé / Astrologie, esoterika, záhady / Okultní vědy

Přírodní magie 2. díl - Základní kniha tajných nauk - Henricus Cornelius Agrippa


Žádné hodnocení. Kód: P410548 Produktové číslo: 9788076511477
Kniha, Fontána, 2023, Henricus Cornelius Agrippa
Dostupnost: externí sklad 92 ks
Vše 10 %
Cena před slevou: 358 Kč
Ušetříte: 36 Kč
Zlevněno z 358 Kč (Naše normální cena.)
nyní jen 322 Kč , plus doprava
Doba dodání: 2 - 5 Dnů
 
Přírodní magie 2. díl - Základní kniha tajných nauk - Henricus Cornelius Agrippa

Autor této knihy byl jedním z nejvýznamnějších mužů šestnáctého století. Ukázalo se jako opravdu skvělý nápad sestavit z tradičních podání a spisů dokonalý systém v dobách, když pouhé jejich studium mohlo jejich příznivce zabít, uvalujíc na ně podezření z černokněžnictví. Opravdu to byla myšlenka odvážná, podivuhodná, ne-li dobrodružná. Agrippa rozřešil těžký úkol, který si dal, tak důkladně a dokonale, že pozdější autoři okultní literatury používají jeho dílo jako hlavního pramene. I celé statě z něho citovali, takového respektu jeho práce dosáhla a udržela si ho dlouho až do dnešních dnů.

Tato kniha, jak se dá předpokládat, vynesla Agrippovi mnoho nepříjemností. Navzdory tomu, že se neustále bránil nálepce černokněžníka, kterou ho častovali jeho nepřátelé nechápající správně význam slova magie. Jeho veliká láska k tajným vědám zavinila, že musel celý život zápasit s nepřízní osudu.

Henricus Cornelius Agrippa se narodil 14. září 1486 v Kolíně nad Rýnem ve staré zámožné rytířské rodině. Studoval práva a zároveň, jak bylo tehdy módou, se vášnivě věnoval tajným vědám a umění. Důkladně prostudoval tehdejší dostupnou okultní literaturu. Dostalo se mu obsáhlého klasického vzdělání a hovořil osmi jazyky. Dostal se také k práci na kameni mudrců a zdá se, že ho jeho vrstevníci doporučovali evropským králům a knížatům jako pracovníka na Velkém díle, což později několikrát ohrozilo jeho svobodu a život.

Specifikace
Autor Henricus Cornelius Agrippa
Nakladatel Fontána
Rok vydání 2023
Počet stran 312
Jazyk CZE
Druh Kniha
Vazba Brožovaná bez přebalu lesklá
ISBN 978-80-7651-147-7
Rozměry 20,5 x 15 x 2,5 cm
Váha 0.3490000
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.