Domů / Knihy / Populárně naučná pro dospělé / Zdraví & životní styl / Všeobecné a ostatní

Skrytá autorita - Iracionalita a dav v člověku - Milan Petrák


Žádné hodnocení. Kód: P123628 Produktové číslo: 9788074380532
Kniha, Dybbuk, Milan Petrák
Dostupnost: externí sklad 12 ks
Vše 10 %
Cena před slevou: 337 Kč
Ušetříte: 34 Kč
Zlevněno z 337 Kč (Naše normální cena.)
nyní jen 303 Kč , plus doprava
Doba dodání: 2 - 5 Dnů
 
Porovnat Přihlaste se pro přístup do seznamu zboží.
Skrytá autorita - Iracionalita a dav v člověku - Milan PetrákProč si za vůdce volíme jedince s psychopatickými sklony? Proč k smrti nenávidíme skupiny lidí, kteří se od nás neliší ničím kromě názorů na několik abstraktních a nepodstatných záležitostí? Proč jsme schopni nasazovat život při obraně standarty?

Kniha se snaží na tyto nejednoduché otázky týkající se iracionality a víry nalézt odpovědi.

V boha věří většina lidstva. Víra je a vždy byla zcela běžná, je to cosi, bez čeho si mnoho lidí neumí představit svůj život. Zamyslíme-li se, zdá se, že není možné odpovědět na otázku, k čemu je náboženství dobré. Podle evoluční teorie by naše tělesná stavba a chování měly směřovat k možnosti mít co nejvíc potomků a dále šířit své geny. Ovšem jak si tedy vysvětlit masy lidí, jež toto pro víru obětují?

Na druhou stranu lidská víra významně ovlivňuje činnost politických stran, církví, ekologických organizací i vědeckých skeptiků. Víra je emocionální stav, díky kterému jednáme podle psychologie davu. V davu nikdy nejsme sami, díky víře nikdy nejsme sami. Oboje nás zbavuje kritického pohledu na vůdce a naše souvěrce, přiměje nás v opojení spáchat zločin a stejně tak jsme díky víře schopni hrdinských skutků, ke kterým bychom se jinak neodhodlali…

Text působí jako návod, jak se orientovat ve vlastním myšlení, rozpoznat svůj sklon k iracionalitě, i když se svým založením považujeme za osoby řízené rozumem.

Specifikace
Autor Milan Petrák
Nakladatel Dybbuk
Počet stran 324
Jazyk CZE
Druh Kniha
Vazba Pevná bez přebalu lesklá
Rozměry 23,7 x 16,8 x 2,8 cm
ISBN 978-80-7438-053-2
Váha 0.7670000
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.