Domů / Knihy / Populárně naučná pro dospělé / Sport & hry / Všeobecné a ostatní

Slavní sportovci Prahy 10 - Michal Ezechel; Václav Hrnčiřík; Jaroslav Suchánek


Žádné hodnocení. Kód: P363314 Produktové číslo: 9788088258285
Kniha, Foibos, 2021, Michal Ezechel; Václav Hrnčiřík; Jaroslav Suchánek
Dostupnost: externí sklad 28 ks
Doba dodání: 2 - 5 Dnů
Slavní sportovci Prahy 10 - Michal Ezechel; Václav Hrnčiřík; Jaroslav Suchánek

Publikace představí čtenářům medailonky 60 osobností sportovců, působících ve sportovních klubech a oddílech ve Vršovicích, Strašnicích, Malešicích, Záběhlicích a Královských Vinohradech, tvořících dnes městskou část Prahy 10. Co jméno, to svébytný příběh jedné historické obce, co jméno, to svébytná sportovní tradice.
Z mnoha osobností vzpomeňme například fotbalisty bratry Bohatovi, z nichž Jaroslav stál u zrodu Atletického a fotbalového klubu Vršovice, pozdější Bohemky. Slavné fotbalisty „Kášu“ Bejbla, Josefa Bicana, legendárního brankáře Slavie Františka Pláničku. Kanoistu, olympijského vítěze LOH v Londýně 1948 Františka Čapka, úspěšní olympioniky předválečných let, držitele světových rekordů ve vrhu koulí Františka Doudu, nebo stříbrného z olympiády v Berlíně zápasníka Jozefa Herdu. Nebo mistryni světa z roku 1938, šermířku Marii Krůbovou-Šedivou. Z posledních slavných mistryni světa, olympijskou vítězku Barboru Špotákovou.
A to autoři Štěpán Škorpil, Michal Ezechel, Václav Hrnčiřík a Jaroslav Suchánek vybírali jen z těch, kteří dosáhli vynikajících výsledků na olympijských hrách, mistrovství světa a Evropy, světových a evropský pohárech.
Ale na Praze 10 nejsou jen sportovní jednoty a oddíly slavných Bohemians a Slávie, neboť zde jsou domovem desítky sportovních klubů a oddílů, nabízejících i pestrou i pestrou škálu sportovišť. Ale o tom snad až v příští publikaci.

Specifikace
Autor Michal Ezechel; Václav Hrnčiřík; Jaroslav Suchánek
Nakladatel Foibos
Rok vydání 2021
Počet stran 104
Jazyk CZE
Druh Kniha
Vazba Brožovaná bez přebalu lesklá
Rozměry 21,1 x 21,1 x 0,7 cm
ISBN 978-80-88258-28-5
Váha 0.3390000
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.