Domů / Knihy / Populárně naučná pro dospělé / Přírodní vědy / Živá příroda

Šumava - příroda, historie, život


Žádné hodnocení. Kód: P352684 Produktové číslo: 9788073400217
Kniha, Baset, 2003,
Produkt již není v prodeji
Šumava - příroda, historie, život

Publikace Šumava – příroda, historie, život je svým obsahem, komplexností a encyklopedickým zpracováním jedinečným dílem, zachycujícím celý region české části Šumavy a Pošumaví. Na jejím vzniku se podílelo více než 80 renomovaných autorů ze všech vědních oborů (geologové, geografové, meteorologové, zoologové, botanici, ekologové, etnografové, historikové, historikové umění, památkáři, historikové techniky, sociologové). Členění publikace podle oborů umožňuje podrobné zmapování regionu téměř ze všech stran. Text je doprovázen řadou barevných ilustrací, dobových fotografií, mapek, grafů a plánků. Vychází jako první svazek ediční řady Krajina a lidé.

Vlastivědná encyklopedie Šumava – příroda, historie, život získala:

  • 1.místo Cena poroty za encyklopedické a výkladové dílo (JTP-Slovník roku,2004)
  • 1.místo Cena pro nejlepší publikace o cestovním ruchu (ATchJET, 2004)
  • Cena poroty (Tourfilm / Tourmap, 2004)

Našemu nejstaršímu a nejrozsáhlejšímu pohoří věnují pozornost již celé generace českých a německých umělců, historiků, milovníků přírody a odborných pracovníků snad všech vědeckých disciplin. A právě reprezentativní přehlídce veškeré této činnosti je věnována kniha, kterou připravujeme. Často stačí pouhé jméno, jedno nebo několik slov, z nichž je ihned zřejmé úzké spojení se Šumavou. Klostermann, Stifter, Smetanova Vltava, Schwarzenberský plavební kanál, sirka ze Sušice, vimperské kalendáře, Boubínský prales, Zlatá stezka nebo kašperskohorské zlato; to je jen zrnko z celé řady různých identifikačních znaků Šumavy.

Čtenářům představujeme Šumavu ve všech jejích podobách, seznamujeme je nejen s geologickou minulostí, flórou, faunou, historií a specifickými odvětvími průmyslu, ale i se životem a zvyky šumavských obyvatel, s jejich radostmi i strastmi. Autoři – znalci, odborníci a milovníci Šumavy – jistě potěší slovem i obrazem všechny, kteří si tento překrásný kout naší vlasti oblíbili nebo zde nalezli svůj domov několik slov, z nichž je ihned zřejmé úzké spojení se Šumavou. Klostermann, Stifter, Smetanova Vltava, Schwarzenberský plavební kanál, sirka ze Sušice, vimperské kalendáře, Boubínský prales, Zlatá stezka nebo kašperskohorské zlato; to je jen zrnko z celé řady různých identifikačních znaků Šumavy.

Specifikace
Nakladatel Baset
Rok vydání 2003
Počet stran 800
Jazyk CZE
Druh Kniha
Vazba Pevná bez přebalu lesklá
Rozměry 31,7 x 23,7 x 5,7 cm
ISBN 978-80-7340-021-7
Váha 2.6240000
Dostupnostní hlídací pes

Rádi vás budeme informovat o naskladnění produktu.

captchaZobrazit jiný kód
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.