Domů / Mapa, atlas, průvodce / Průvodce svět

TOP10 Izrael a Petra - Výběr 10 nej pro každou příležitost


Žádné hodnocení. Kód: P420832 Produktové číslo: 9788075086341
Mapa knižní, Lingea, 2023,
Dostupnost: skladem 1 ks
Vše 10 %
Cena před slevou: 289 Kč
Ušetříte: 29 Kč
Zlevněno z 289 Kč (Naše normální cena.)
nyní jen 260 Kč , plus doprava
 
TOP10 Izrael a Petra - Výběr 10 nej pro každou příležitost

S průvodcem Top 10 budete mít všechny poklady Izraele na dosah ruky. Nabídne10 NEJ, ať už se jedná o starověké synagogy, kostely a kláštery, muzea, umělecké scény, pláže, venkovní aktivity nebo místní speciality. V každé kapitole je 10 inspirativních tipů vyznačeno na mapě. Rozkládací mapa zobrazuje Izrael, Jeruzalém a Tel Aviv ve větším měřítku.

V Izraeli a Petře se snoubí starobylé památky s moderním životním stylem a světskost s duchovnem. Narazíte tu na posvátná místa i plážový hédonismus, starověké rozvaliny i budovy ve stylu Bauhaus, pouštní oázy i galilejské prameny. K tomu připočtěte vynikající kuchyni a víno – a čeká vás hotová hostina smyslů. S průvodcem Top 10 v ruce můžete začít objevovat.

Kniha představuje to nejlepší, co Izrael a Petra mohou nabídnout, od minerály nasycených vod Mrtvého moře a starobylých synagog u Galilejského jezera po fascinující pozůstatky nabatejského města Petry. Najdete zde i řadu užitečných tipů počínaje místy, kam se dostanete zdarma, přes rady, jak se vyhnout davům, až po osm praktických návrhů tras, podle nichž si lze za vcelku krátkou dobu prohlédnout řadu významných památek a zajímavostí. Přidejte k tomu inspirativní fotografie a mapy a máte kapesního průvodce, který pro vás bude při poznávání země nepostradatelným společníkem.

Průvodce doporučuje výběr 10 NEJ, ať už se jedná o starověké synagogy, kostely a kláštery, muzea, umělecké scény, pláže, venkovní aktivity nebo místní speciality. V každé kapitole je 10 inspirativních tip vyznačeno na mapě a doplňují je fotografie. Pořadí v seznamech TOP 10 nevyjadřuje hierarchii kvality ani popularity. Všech 10 položek je přibližně na stejné úrovni. Na mapách na obálce a na rozkládací mapě najdete památku podle uvedených souřadnic.

Další část knihy popisuje Izrael geograficky, oblast po oblasti:

  1. Jeruzalém
  2. Okolí Jeruzaléma
  3. Tel Aviv a Jaffa
  4. Galilea a sever země
  5. Mrtvé moře a oblast Negev
  6. Petra

I zde nabízí TOP 10 památky i zážitky, určitě oceníte mapy pro každou oblast. Samostatná kapitola je věnována lokalitě Petra. A konečně v závěru knihy najdete praktické rady a tipy na cestu (příjezd, cestování, ubytování) a dvě stránky slovíček a frází v hebrejštině.

Specifikace
Nakladatel Lingea
Rok vydání 2023
Počet stran 128
Jazyk CZE
Druh Mapa knižní
Vazba Brožovaná bez přebalu matná
Rozměry 19 x 10 x 1 cm
ISBN 978-80-7508-634-1
Váha 0.2340000
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.