Domů / Knihy / Populárně naučná pro dospělé / Zdraví & životní styl / Zdravý způsob života

Zázračná imunita - Pochopte fungování imunitního systému a zlepšete své zdraví - Matt Richtel


Žádné hodnocení. Kód: P401917 Produktové číslo: 9788075551832
Kniha, Jan Melvil publishing, 2023, Matt Richtel
Dostupnost: externí sklad 100 ks
Doba dodání: 2 - 5 Dnů
Zázračná imunita - Pochopte fungování imunitního systému a zlepšete své zdraví - Matt Richtel

Uvede vás do všech souvislostí potřebných k tomu, abyste porozuměli vědě o imunitě… Kniha ve mně zanechala pocit úžasu.“ – Bill Gates

Představte si elitní gymnastku, jak na kladině opakovaně metá salta vzad a dopadá na nohy, přičemž ví, že nesmí udělat sebemenší chybu. Tak přesně tohle dělá vaše imunita. Udržovat křehkou rovnováhu – neustále vyhodnocovat, co je vlastní a co cizí, vymáhat pořádek a co nejméně vám přitom škodit – je její klíčový úkol. V našem okolí je asi bilion potenciálních padouchů (patogenů). Jsou lstiví a násilní a evoluce jejich schopnost přežití vypilovala k dokonalosti. Většinu z nich nevidíme, ale náš imunitní systém ano a dokáže jim čelit. Tedy za předpokladu, že funguje správně.

Matt Richtel, reportér deníku New York Times a držitel prestižní Pulitzerovy ceny, líčí imunitní systém a jeho vědecké zkoumání jako fascinující drama, do něhož vás vtáhne pomocí čtyř osobních příběhů. Ve dvou případech byl imunitní systém příliš silný, v jednom naopak příliš slabý a v jednom podal neuvěřitelný výkon. Všechny čtyři příběhy ilustrují vlastnosti a chyby našeho obranného štítu, ukazují, že imunitní systém je nejen ochránce, ale i nemilosrdný zabiják. Jejich prostřednictvím si zároveň uděláte lepší obrázek o klíčových faktorech ovlivňujících rovnováhu imunitního systému každého z nás. Konkrétně jde o spánek, stres, hygienu, rodinnou anamnézu a ekosystém našich střev, známý jako mikrobiom. Dozvíte se:

  • jak je možné, že náš obranný systém dokáže rozpoznat a napadnout nebezpečné patogeny jako viry, bakterie a parazity
  • jaké jsou složky imunitního systému; co je vlastně zánět a co horečka
  • jak je možné, že někdo žije se smrtícím virem HIV, aniž by mu nějak zvlášť škodil
  • co stojí za nárůstem alergií a autoimunitních onemocnění
  • proč byste se měli dloubat v nose a jíst to, co seberete ze země
  • proč naše tělo tahá za brzdu imunitního systému, i když ho zrovna požírá smrtící rakovina
  • jak hojení ran souvisí s růstem nádorů

V podání Matta Richtela je imunologie skutečně fascinující obor. Na základě přímých rozhovorů s aktéry zásadních objevů autor odkrývá výzkum jako příběh plný náhod a kontroverze, lemovaný jednou Nobelovou cenou za druhou. Nechejte se také strhnout!

MATT RICHTEL je reportér deníku New York Times a držitel Pulitzerovy ceny. Ve své své práci se zaměřuje na vědu, technologie a zdraví, včetně imunoterapii rakoviny, elektronických cigaret a dopadu intenzivního používání technologií na chování a mozek. Je autorem několika bestsellerů.

Specifikace
Autor Matt Richtel
Nakladatel Jan Melvil publishing
Rok vydání 2023
Jazyk CZE
Druh Kniha
ISBN 978-80-7555-183-2
Rozměry 22,8 x 15,4 x 2,4 cm
Váha 0.5740000
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.