Domů / Knihy / Populárně naučná pro dospělé / Přírodní vědy / Živá příroda

Vše o pěstování hub - Folko Kullmann


Žádné hodnocení. Kód: P365348 Produktové číslo: 9788076700420
Kniha, Knihy Kazda, Folko Kullmann
Dostupnost: externí sklad 100 ks
Vše 10 %
Cena před slevou: 251 Kč
Ušetříte: 25 Kč
Zlevněno z 251 Kč (Naše normální cena.)
nyní jen 226 Kč , plus doprava
Doba dodání: 2 - 5 Dnů
 
Vše o pěstování hub - Folko Kullmann

V knize najdete vše, co potřebujete vědět pro úspěšné pěstování hub v domácích podmínkách. Dozvíte se, jak si snadno vypěstovat jedlé druhy hub a pochutnat si na nich.

Pro všechny milovníky jedlých hub – praktická příručka s návody a tipy pro pěstování hub v domácích podmínkách včetně návodů na uchovávání a konzervování hub.

Mnoho druhů jedlých hub lze bez problémů pěstovat na zahradě, balkoně, terase nebo přímo v domě – v bytě nebo ve sklepě. Tak je možné se celoročně zásobovat čerstvými houbami a kdykoli si na nich pochutnat. V této příručce najdete jednoduché a srozumitelné návody, jak si houby můžete sami vypěstovat, starat se o ně a jak je chutně zpracovat v kuchyni.

Pěstovat houby doma vás bude bavit, ale zároveň také můžete sklidit až překvapivě bohatou úrodu. Rozhodně se to tedy vyplatí. Pro ty, kteří chtějí získat první pěstitelské zkušenosti, jsou v knize doporučení na 17 ideálních druhů hub vhodných pro domácí pěstování. Nejsou nijak zvlášť náročné na péči, rychle rostou a dají se různorodě využít.

Kniha obsahuje nejdůležitější tipy pro domácí pěstitele hub:

DOMÁCÍ PĚSTOVÁNÍ HUB – substráty a způsoby pěstování v interiéru i venku – a řada tipů na správné metody očkování a péče.

SKLIZEŇ A JAK SI NA NÍ POCHUTNAT – jak celý rok sklízet, skladovat a konzervovat jedlé houby.

POPISY 17 JEDLÝCH HUB – podrobné popisy nejoblíbeněj¬ších druhů hub vhodných pro pěstování doma.

V knize najdete také tipy na nejvhodnější stanoviště pro pěstování hub v domácích podmínkách. Houby lze doma pěstovat:

Na zahradě rostou houby na místech, která jsou pro zeleninu, ovoce či bylinky příliš stinná. Ať už je budete pěstovat na dřevěných špalcích, balících slámy, nebo speciálních hotových substrátech, pokud jim dopřejete správnou péči, bohatá sklizeň chutných a neobvyklých hub vypěstovaných doma je zaručená.

Úroda hub je skutečným obohacením pěstitelských aktivit na balkonech a terasách – na dostatečně zastíněném místě mohou růst v květináči nebo v truhlíku. Vhodně doplní vypěstovanou zeleninu a bylinky, jimž se daří na výše položených slunných místech.

Celé řadě hub se skvěle daří také v interiéru, kde je lze pěstovat po celý rok – například v kuchyni či v koupelně, na okenním parapetu nebo v nějakém tmavším zákoutí bytu, případně ve sklepě.

Specifikace
Autor Folko Kullmann
Nakladatel Knihy Kazda
Počet stran 96
Jazyk CZE
Druh Kniha
Vazba Brožovaná bez přebalu lesklá
ISBN 978-80-7670-042-0
Rozměry 24,5 x 17,5 x 1 cm
Váha 0.2890000
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.